• GENEL ÖZELLİKLER
 • TEKNİK ÖZELLİKLER
 • TEKNİK TABLO
 • Çizel üzerinde, üç noktadan asma sistemi, makine taşıyıcı çatısı, üç nokta sistemine bağlı taşıma kolları, ayaklar, uç demirleri ve ayak-çatı bağlantısı kelepçeleri bulunmaktadır. Ayaklar çatıya kelepçeli olarak bağlanmış ve makine çatısı üzerinde sağa sola kaydırılabilmekte veya istenilen ayak makine üzerinden çıkarılabilmektedir. Ayrıca ayak bağlantısında pim kesmeli emniyet düzeni mevcut olup, bu emniyet düzeni ayağın herhangi bir engelle karşılaşması durumunda kırılarak ayağı geriye doğru yatmasını sağlamaktadır. Böylece makine çatısı ayaklar ve traktörün zarar görmesi engellenmektedir.

  Çizel üzerinde, üç noktadan asma sistemi, makine taşıyıcı çatısı, üç nokta sistemine bağlı taşıma kolları, ayaklar, uç demirleri ve ayak-çatı bağlantısı kelepçeleri bulunmaktadır. Ayaklar çatıya kelepçeli olarak bağlanmış ve makine çatısı üzerinde sağa sola kaydırılabilmekte veya istenilen ayak makine üzerinden çıkarılabilmektedir. Ayrıca ayak bağlantısında pim kesmeli emniyet düzeni mevcut olup, bu emniyet düzeni ayağın herhangi bir engelle karşılaşması durumunda kırılarak ayağı geriye doğru yatmasını sağlamaktadır. Böylece makine çatısı ayaklar ve traktörün zarar görmesi engellenmektedir. 

  TAŞIMA VE SEVKİYAT ESNASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  Makine ilgili nakliye araçlarına yüklenirken; sürtünme ve sert darbelere karşı korunmalıdır.

  Nakliye aracına yüklenen makinelerin nakliyesi sırasında çarpma ve sürtünmelere karşı korunması için gerekli tespit ve sabitleme malzemeleri kullanılmalıdır.

  MAKİNENİN MONTAJI VE KULLANIMA HAZIRLANMASI MAKİNENİN MONTAJI

  Üç nokta hidrolik düzenli makinenin traktöre takılmasında, traktör makineye yaklaştırılır. İlk önce sol alt bağlantı kolu, sağ alt bağlantı kolu ve son olarak da üst bağlantı kolu makineye takılır. Traktöre bağlanan makine traktör yan gergi kolları ile traktör eksenine göre ortalanır.