• GENEL ÖZELLİKLER
 • TEKNİK ÖZELLİKLER
 • TEKNİK TABLO
 • ÖZİŞTAR Tar. Mak. San. ve Tic. tarafından üretilen traktör arka yükleyicisi tek ve çift hidrolik silindirli tiplerde imal edilmektedir. Ayrıca her iki tipinde, Kısa, Normal ve Uzatmalı modelleri yapılmaktadır. Kepçe üzerinde, üç noktadan asma sistemi, makine taşıyıcı çatısı, kepçeyi taşıyan çatı, kepçe, kepçe bıçakları, hidrolik silindir ve hortum bağlantıları, boşaltma mekanizmasına ait boşaltma kolu, geri çektirme yayı ve dayama ayağı bulunmaktadır. Kepçe çatısı üzerinde dönebilecek şekilde bağlanmış olup, iki adet pim aracılığı ile sabitlenmektedir. Kepçe kapalı konumda iken hidrolik silindir ve traktör hidrolik sistemi aracılığı ile yüklenecek materyalin seviyesine kadar indirildikten sonra, traktör ile geri geri gidilerek kepçenin materyale batması ve dolması sağlanır. Kepçe doldurulduktan sonra hidrolik sistem ile kaldırılır ve boşaltılacak yere ulaşınca boşaltma kolu çekilerek boşaltılır. Boşalan kepçe geri çekme yayı sayesinde tekrar eski konumuna (kapalı konuma) döner.

  ÖZİŞTAR Tar. Mak. San. ve Tic. tarafından üretilen traktör arka yükleyicisi tek ve çift hidrolik silindirli tiplerde imal edilmektedir. Ayrıca her iki tipinde, Kısa, Normal ve Uzatmalı modelleri yapılmaktadır. Kepçe üzerinde, üç noktadan asma sistemi, makine taşıyıcı çatısı, kepçeyi taşıyan çatı, kepçe, kepçe bıçakları, hidrolik silindir ve hortum bağlantıları, boşaltma mekanizmasına ait boşaltma kolu, geri çektirme yayı ve dayama ayağı bulunmaktadır. Kepçe çatısı üzerinde dönebilecek şekilde bağlanmış olup, iki adet pim aracılığı ile sabitlenmektedir. Kepçe kapalı konumda iken hidrolik silindir ve traktör hidrolik sistemi aracılığı ile yüklenecek materyalin seviyesine kadar indirildikten sonra, traktör ile geri geri gidilerek kepçenin materyale batması ve dolması sağlanır. Kepçe doldurulduktan sonra hidrolik sistem ile kaldırılır ve boşaltılacak yere ulaşınca boşaltma kolu çekilerek boşaltılır. Boşalan kepçe geri çekme yayı sayesinde tekrar eski konumuna (kapalı konuma) döner.  

  TAŞIMA VE SEVKİYAT ESNASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  Makine ilgili nakliye araçlarına yüklenirken; sürtünme ve sert darbelere karşı korunmalıdır.

  Nakliye aracına yüklenen makinelerin nakliyesi sırasındaçarpma ve sürtünmelere karşı korunması için gerekli tespit ve sabitleme malzemeleri kullanılmalıdır.

  MAKİNENİN MONTAJI VE KULLANIMA HAZIRLANMASI MAKİNENİN MONTAJI

  Üç nokta hidrolik düzenli makinenin traktöre takılmasında, traktör makineye yaklaştırılır. İlk önce sol alt bağlantı kolu, sağ alt bağlantı kolu ve son olarak da üst bağlantı kolu makineye takılır. Traktöre bağlanan makine traktör yan gergi kolları ile traktör eksenine göre ortalanır. İstenilen yön ve durum açıları makine üzerinden ayarlanmalıdır.