• GENEL ÖZELLİKLER
 • TEKNİK ÖZELLİKLER
 • TEKNİK TABLO
 • Traktöre asılır ve çekilir olarak bağlanan, düz ve dişli şeklindeki merdane tamburları ile topragın bastırma ve kesekleri ile kırmada kullanılan bir ekipmandır. Merdane traktöre asılır ve çekilir olarak bağlanan , 20 li (OZ-401) ve 22li ( OZ-402 ) olarak iki tipte imal edilmektedir. Makinada iki ucunda yataklanmış bir mil üzerine yan yana dizilmiş düz ve dişlili merdane tamburlar dan oluşan ve toprakta dönerek çalışan bir toprak eşleme makinasıdır.

  ÖZİŞTAR Tar. Mak. San. ve Tic. tarafından üretilen merdane, traktöre asılır ve çekilir tipte bağlanan bir toprak işleme ekipmanıdır.

  Merdane üzerinde, üç noktadan asma sistemi, çeki oku, makine taşıyıcı çatısı, üç nokta sistemine bağlı taşıma kolları merdaneleri taşıyan ana mil ve düz – dişli tip merdaneler bulunmaktadır.

  Merdaneleri taşıyan ana mil iki ucundan kaymalı yataklarla yataklanmıştır. Bu yataklar makinenin şasesine civatalarla bağlanmıştır. Merdaneler ana mil üzerine bir düz ve bir dişli yan yana gelecek şekilde dizilmiştir.

  TAŞIMA VE SEVKİYAT ESNASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  • Makine ilgili nakliye araçlarına yüklenirken; sürtünme ve sert darbelere karşı korunmalıdır.
  • Nakliye aracına yüklenen makinelerin nakliyesi sırasında çarpma ve sürtünmelere karşı korunması için gerekli tespit ve sabitleme malzemeleri kullanılmalıdır.

  MAKİNENİN MONTAJI VE KULLANIMA HAZIRLANMASI MAKİNENİN MONTAJI

   Üç nokta hidrolik düzenli makinenin traktöre takılmasında, traktör makineye yaklaştırılır. İlk önce sol alt bağlantı kolu, sağ alt bağlantı kolu ve son olarak da üst bağlantı kolu makineye takılır. Traktöre bağlanan makine traktör yan gergi kolları ile traktör eksenine göre ortalanır.

  MAKİNENİN GÜVENLİ ÇALIŞTIRILMASI

  Makine kullanıma alınmadan önce, ana milin yataklarına gresörlükler aracılığı ile gres yağı basılmalıdır. Her çayır biçme sezonu sonunda makine temizlenmeli ve yağı kontrol edilerek uygun bir ortamda muhafaza edilmelidir.

  EMNİYETLİ KULLANMA TALİMATI

  1. Ayarlama ve yağlama yaparken makineyi mutlaka durdurunuz.
  2. Makineyi traktöre monte ederken, traktörün ön ağırlıklarını dengeyi sağlayacak kadar takınız.
  3. Makineye hareket verilmeden önce makineyi yere paralel konuma getiriniz.
  4. Makineyi çalıştırmak için yere paralel konuma getirirken traktör ile makine arasında kimse bulunmamalıdır.
  5. Makinayı yağlamadan çalıştırmayınız.

  ÖZ-06

  MODEL

  420 (cm)

  Kaldırma Kaoasitesi

  350 (cm)

  Devirme Kapasitesi

  80-100 (beygir)

  Traktör Güç

  160-180 (cm)

  Kova Genişliği