• GENEL ÖZELLİKLER
 • TEKNİK ÖZELLİKLER
 • TEKNİK TABLO
 • Ekipman 2 metre (OZ-201) ve 2,2 metre (OZ-202) iş genişliğinde, kendi eksen, 360 derece dönebilecek şekilde yapılmıştır. Böylece değişik yön açıları ayarlana bilmektedir. ekipman asılır tipte ve hafif toprak tesviyelerinde kullanılmaktadır.

  ÖZİŞTAR Tar. Mak. San. ve Tic. tarafından üretilen tesviye küreği, traktöre asılır tipte bağlanan bir toprak işleme ekipmanıdır.

  Tesviye küreği üzerinde, üç noktadan asma sistemi, makine taşıyıcı çatısı, üç nokta sistemine bağlı taşıma kolları, kürek, kürek bıçağı ve döner mekanizması bulunmaktadır.

  Kürek çatıya dönebilecek şekilde bağlanmış olup, istenilen yön açısı ayarlandıktan sonra iki adet pim aracılığı ile sabitlenmektedir. Yön açısının yanı sıra ekipman üzerinde durum açısının ayarlanmasını sağlayan bir ayar mekanizması da bulunmaktadır. Mekanizma üst bağlantı noktası üzerinde vidalı şekildedir. Bu ayar sayesinde farklı toprak şartlarında ve farklı derinliklerde çalışılabilmektedir.

   

   

  TAŞIMA VE SEVKİYAT ESNASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  • Makine ilgili nakliye araçlarına yüklenirken; sürtünme ve sert darbelere karşı korunmalıdır.
  • Nakliye aracına yüklenen makinelerin nakliyesi sırasında çarpma ve sürtünmelere karşı korunması için gerekli tespit ve sabitleme malzemeleri kullanılmalıdır.

  MAKİNENİN MONTAJI VE KULLANIMA HAZIRLANMASI MAKİNENİN MONTAJI

   Üç nokta hidrolik düzenli makinenin traktöre takılmasında, traktör makineye yaklaştırılır. İlk önce sol alt bağlantı kolu, sağ alt bağlantı kolu ve son olarak da üst bağlantı kolu makineye takılır. Traktöre bağlanan makine traktör yan gergi kolları ile traktör eksenine göre ortalanır. İstenilen yön ve durum açıları makine üzerinden ayarlanmalıdır.

  MAKİNENİN GÜVENLİ ÇALIŞTIRILMASI

  Makine kullanıma alınmadan önce, ayar mekanizmaları kontrol edilmelidir. Zamanla eskiyen kürek bıçağı değiştirilmelidir. Her çalışma sonunda makine temizlenmeli ve uygun bir ortamda muhafaza edilmelidir.